Archiwa

Linie kolejowe na Ziemi Szprotawskiej

Linie kolejowe na Ziemi Szprotawskiej to serwis, który powstał z okazji 159 rocznicy uruchomienia pierwszego połączenia kolejowego w naszej okolicy. W 2006 roku minęło dokładnie 160 lat od tego pamiętnego zdarzenia. W dziejach kolejowych dróg żelaznych wydarzyło się w tym czasie wiele. Serwis stara się opisywać zarówno historię jak i to co dzieje się „na kolei” w dzisiejszych czasach. Autorzy mają nadzieję, że serwis zainspiruje czytelników do większego zainteresowania tym środkiem transportu. Wyrażamy także nadzieję, że kolej przetrwa trudne czasy i nie zniknie z naszego regionu.

UWAGA!!!

Strona przetwarza Twoje dane osobowe na zasadach określonych w polityce prywatności dostępnej tutaj. Podanie danych kontaktowych jest dobrowolne i w zakresie ich ochrony stosuje się przepisy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE – „RODO”).

Nowy rozkład jazdy pociągów

W najbliższą niedzielę 15 grudnia 2019 roku wejdzie w życie nowy rozkład jazdy pociągów, który będzie obowiązywał do 12 grudnia 2020.

Na terenie Ziemi Szprotawskiej pojawią się zmiany, najważniejszą z nich będzie bezpośredni pociąg do Warszawy. Dzięki staraniom miłośników kolei z Żagania od 15 grudnia będzie można skorzystać z bezpośredniego pociągu do stolicy. Skład TLK Konopnicka po godzinie 5.00 wyjedzie z Zielonej Góry, skąd przez Żary, Żagań i Małomice uda się do Wrocławia. Tam zostanie on połączony z częścią wyjeżdżającą z Zielonej Góry i jadącą p. Nową Sól i Głogów. Dalej jako jedna całość pociąg podąży do Warszawy. Odjazd z Małomic do Warszawy 6.46, przyjazd z Warszawy 21.04. Szkoda, że pociąg nie zatrzyma się w Lesznie Górnym, bo do tej miejscowości dojeżdża komunikacja gminy Szprotawa, której autobusy są skomunikowane z częścią pociągów.

Rozkład jazdy dla stacji Żary obejmujący relacje w kierunku Legnicy i Węglińca można zobaczyć tu: odjazdy, przyjazdy.

3 odpowiedzi na „Nowy rozkład jazdy pociągów

 • gert pisze:

  Nie wiem Krzysiek z jakich źródeł korzystałeś, ale ok. 14 godzin z Żagania/Żar do Warszawy to coś nie tak… Wg moich źródeł to przyjazd „Konopnickiej” do Warszawy Cent. ma być o godz. 13:48, a nie 21:04 – to jakiś kosmos…

  A swoją drogą zapytam, jaki jest sens kursowania tego pociągu na odcinku Zielona Góra – Żary – Zielona Góra???

 • krzysiek pisze:

  Witaj

  Masz wyraźnie napisane, przyjazd z Warszawy 21.04 nie do Warszawy. Proszę czytać ze zrozumieniem

 • jozefamichalewicz190@gmail.com pisze:

  i czym tu sie chwalić jeżeli Szprotawa niema własnej stacji a to co pozostało to wola o pomstę do Nieba.