Nowy rozkład jazdy pociągów

W najbliższą niedzielę 15 grudnia 2019 roku wejdzie w życie nowy rozkład jazdy pociągów, który będzie obowiązywał do 12 grudnia 2020.

Na terenie Ziemi Szprotawskiej pojawią się zmiany, najważniejszą z nich będzie bezpośredni pociąg do Warszawy. Dzięki staraniom miłośników kolei z Żagania od 15 grudnia będzie można skorzystać z bezpośredniego pociągu do stolicy. Skład TLK Konopnicka po godzinie 5.00 wyjedzie z Zielonej Góry, skąd przez Żary, Żagań i Małomice uda się do Wrocławia. Tam zostanie on połączony z częścią wyjeżdżającą z Zielonej Góry i jadącą p. Nową Sól i Głogów. Dalej jako jedna całość pociąg podąży do Warszawy. Odjazd z Małomic do Warszawy 6.46, przyjazd z Warszawy 21.04. Szkoda, że pociąg nie zatrzyma się w Lesznie Górnym, bo do tej miejscowości dojeżdża komunikacja gminy Szprotawa, której autobusy są skomunikowane z częścią pociągów.

Rozkład jazdy dla stacji Żary obejmujący relacje w kierunku Legnicy i Węglińca można zobaczyć tu: odjazdy, przyjazdy.

3 komentarze do “Nowy rozkład jazdy pociągów”

  1. Nie wiem Krzysiek z jakich źródeł korzystałeś, ale ok. 14 godzin z Żagania/Żar do Warszawy to coś nie tak… Wg moich źródeł to przyjazd “Konopnickiej” do Warszawy Cent. ma być o godz. 13:48, a nie 21:04 – to jakiś kosmos…

    A swoją drogą zapytam, jaki jest sens kursowania tego pociągu na odcinku Zielona Góra – Żary – Zielona Góra???

  2. Witaj

    Masz wyraźnie napisane, przyjazd z Warszawy 21.04 nie do Warszawy. Proszę czytać ze zrozumieniem

  3. i czym tu sie chwalić jeżeli Szprotawa niema własnej stacji a to co pozostało to wola o pomstę do Nieba.

Możliwość komentowania została wyłączona.