Pojawia się szansa na powrót pociągów między Głogowem a Żaganiem

15 grudnia 2019 roku wejdzie w życie rozkład jazdy pociągów obowiązujący do 12 grudnia 2020. W nowym rozkładzie zostaną przywrócone pociągi na odcinku Leszno-Wschowa-Głogów.

Dzięki temu jedynym odcinkiem linii kolejowej nr 14 bez ruchu pasażerskiego będzie fragment z Głogowa do Żagania p. Szprotawę. Okazuje się, że grupy miłośników kolejnictwa z Żagania, Głogowa i nie tylko podejmują starania, aby ten odcinek potraktować jako priorytetowy w zakresie prac remontowych. Podjęcie remontu w przypadku tego szlaku jest konieczne z uwagi na jego stan techniczny (na większości obowiązuje ograniczenie prędkości do 20 – 30 km/h, odcinki w najlepszym stanie mają dopuszczalną prędkość wynoszącą 60 km/h). Niska prędkość przejazdu uniemożliwia podjęcie działań reaktywacyjnych w zakresie połączeń pasażerskich. PKP PLK zamierza wpisać prace między Głogowem a granicą państwa do dokumentacji unijnej w ramach zbliżającej się perspektywy na lata 2021-2027.  Trzymamy kciuki, aby doszło do remontu, dzięki czemu możliwe stanie się podejmowanie nacisków w kwestii przywrócenia ruchu osobowego.

 

Więcej na ten temat można przeczytać na facebookowym profilu Linia kolejowa nr 14 Żagań – Głogów – Leszno klikając tutaj.