Archiwa

Linie kolejowe na Ziemi Szprotawskiej

Linie kolejowe na Ziemi Szprotawskiej to serwis, który powstał z okazji 159 rocznicy uruchomienia pierwszego połączenia kolejowego w naszej okolicy. W 2006 roku minęło dokładnie 160 lat od tego pamiętnego zdarzenia. W dziejach kolejowych dróg żelaznych wydarzyło się w tym czasie wiele. Serwis stara się opisywać zarówno historię jak i to co dzieje się „na kolei” w dzisiejszych czasach. Autorzy mają nadzieję, że serwis zainspiruje czytelników do większego zainteresowania tym środkiem transportu. Wyrażamy także nadzieję, że kolej przetrwa trudne czasy i nie zniknie z naszego regionu.

UWAGA!!!

Strona przetwarza Twoje dane osobowe na zasadach określonych w polityce prywatności dostępnej tutaj. Podanie danych kontaktowych jest dobrowolne i w zakresie ich ochrony stosuje się przepisy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE – „RODO”).

Autobusem na pociąg

Gmina Szprotawa pozyskała dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych. Dzięki temu możliwe stało się uruchomienie od 16 września 2019 r. dodatkowych połączeń na terenie gminy.

Jedna z nowych linii autobusowych została zaplanowana tak, aby umożliwić dojazd na stację w Lesznie Górnym, gdzie dzięki synchronizacji z rozkładem jazdy pociągów istnieje możliwość przesiadania się z i na pociąg. Rozkład jazdy jest dostępny tutaj (dni robocze). Zachęcamy do korzystania z połączeń, które kursują także w soboty i niedziele (rozkład weekendowych autobusów można wyświetlić tutaj). Autobusy kursują przez Wiechlice, co daje szanse dostania się na pociąg mieszkańcom lotniska.

Dotąd praktykowanym rozwiązaniem, aby dostać się na pociągi do Wrocławia, czy Legnicy było korzystanie z uprzejmości znajomych lub rodziny, którzy podwozili podróżnych na stację w Małomicach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *