Archiwa

Linie kolejowe na Ziemi Szprotawskiej

Linie kolejowe na Ziemi Szprotawskiej to serwis, który powstał z okazji 159 rocznicy uruchomienia pierwszego połączenia kolejowego w naszej okolicy. W 2006 roku minęło dokładnie 160 lat od tego pamiętnego zdarzenia. W dziejach kolejowych dróg żelaznych wydarzyło się w tym czasie wiele. Serwis stara się opisywać zarówno historię jak i to co dzieje się „na kolei” w dzisiejszych czasach. Autorzy mają nadzieję, że serwis zainspiruje czytelników do większego zainteresowania tym środkiem transportu. Wyrażamy także nadzieję, że kolej przetrwa trudne czasy i nie zniknie z naszego regionu.

UWAGA!!!

Strona przetwarza Twoje dane osobowe na zasadach określonych w polityce prywatności dostępnej tutaj. Podanie danych kontaktowych jest dobrowolne i w zakresie ich ochrony stosuje się przepisy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE – „RODO”).

Poznaliśmy szczegóły pociągu do Warszawy

Opublikowano rozkład jazdy pociągu, który połączy Żary i Żagań z Warszawą.

Nowe połączenie, które pojawi się w rozkładzie jazdy pociągów 2019/2020 pozwoli na bezprzesiadkowy dojazd do stolicy. Przywrócenie pociągu stało się możliwe dzięki staraniom miłośników kolei zrzeszonych wokół Stowarzyszenia Miłośników Kolei Ok 1, którzy zabiegali o pociąg zlikwidowany ponad 15 lat temu.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami z węzła żagańsko – żarskiego do Warszawy będzie można dojechać pociągiem TLK Konopnicka. Skład ten wyjedzie z Zielonej Góry i przez Nowogród Bobrzański dotrze do Żar, by przez Żagań i Legnicę dojechać do Wrocławia Głównego. We Wrocławiu skład zostanie połączony z częścią jadącą z Zielonej Góry p. Głogów, by dalej razem p. Opole i Częstochowę udać się w dalszą drogę.

Rozkład jazdy pociągu jest dostępny na facebookowym profilu Kolejowy Żagań, do obejrzenia tutaj.

Oprócz Żar i Żagania pociąg zatrzyma się także w Małomicach i Rokitkach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *