Archiwa

Linie kolejowe na Ziemi Szprotawskiej

Linie kolejowe na Ziemi Szprotawskiej to serwis, który powstał z okazji 159 rocznicy uruchomienia pierwszego połączenia kolejowego w naszej okolicy. W 2006 roku minęło dokładnie 160 lat od tego pamiętnego zdarzenia. W dziejach kolejowych dróg żelaznych wydarzyło się w tym czasie wiele. Serwis stara się opisywać zarówno historię jak i to co dzieje się „na kolei” w dzisiejszych czasach. Autorzy mają nadzieję, że serwis zainspiruje czytelników do większego zainteresowania tym środkiem transportu. Wyrażamy także nadzieję, że kolej przetrwa trudne czasy i nie zniknie z naszego regionu.

UWAGA!!!

Strona przetwarza Twoje dane osobowe na zasadach określonych w polityce prywatności dostępnej tutaj. Podanie danych kontaktowych jest dobrowolne i w zakresie ich ochrony stosuje się przepisy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE – „RODO”).

Aktualizacja galerii

W galerii serwisu pojawiła się aktualizacja.

Tematem przewodnim były 2 miejsca. 1 to ukończony most kolejowy nad Kwisą koło miejscowości Żelisław. Zdjęcia ukończonego obiektu można zobaczyć klikając tutaj.

Druga część aktualizacji obrazuje zdjęcia ze stacji w Świętoszowie. Niedługo powinny się rozpocząć prace związane z odbudową infrastruktury kolejowej na tej linii w związku z zapotrzebowaniem na transporty na potrzeby wojska. Zdjęcia stacji z 2 czerwca są dostępne tutaj.

Jedna odpowiedź na „Aktualizacja galerii

  • Ger pisze:

    Czy ktoś może wie jakie są parametry tego mostu nad Kwisą – z jaką szybkością pociągi mogą się po nim poruszać?