Archiwa

Linie kolejowe na Ziemi Szprotawskiej

Linie kolejowe na Ziemi Szprotawskiej to serwis, który powstał z okazji 159 rocznicy uruchomienia pierwszego połączenia kolejowego w naszej okolicy. W 2006 roku minęło dokładnie 160 lat od tego pamiętnego zdarzenia. W dziejach kolejowych dróg żelaznych wydarzyło się w tym czasie wiele. Serwis stara się opisywać zarówno historię jak i to co dzieje się „na kolei” w dzisiejszych czasach. Autorzy mają nadzieję, że serwis zainspiruje czytelników do większego zainteresowania tym środkiem transportu. Wyrażamy także nadzieję, że kolej przetrwa trudne czasy i nie zniknie z naszego regionu.

UWAGA!!!

Strona przetwarza Twoje dane osobowe na zasadach określonych w polityce prywatności dostępnej tutaj. Podanie danych kontaktowych jest dobrowolne i w zakresie ich ochrony stosuje się przepisy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE – „RODO”).

Ukończone mosty kolejowe i zdefektowany szynobus

Zapraszamy do galerii serwisu, gdzie pojawiła się aktualizacja.

Tematem przewodnim są dwa mosty kolejowe położone na linii nr 275 w okolicy Leszna Górnego. Obiekty zostały przebudowane i zabudowano na nich nowe podpory oraz przęsła. Aby obejrzeć zdjęcia trzeba kliknąć http://kolejzg.tmnet.pl/topic,3,Most_nad_Bobrem_modernizacja,413,galeria.html.

Oprócz zdjęć mostu, w tej galerii można znaleźć zdjęcia zdefektowanego SA 135 002 Kolei Dolnośląskich, który utknął między mostem nad Bobrem a stacją w Lesznie Górnym. Pasażerowie feralnego składu piechotą udali się na stację, gdzie oczekiwali na komunikację zastępczą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *