Archiwa

Linie kolejowe na Ziemi Szprotawskiej

Linie kolejowe na Ziemi Szprotawskiej to serwis, który powstał z okazji 159 rocznicy uruchomienia pierwszego połączenia kolejowego w naszej okolicy. W 2006 roku minęło dokładnie 160 lat od tego pamiętnego zdarzenia. W dziejach kolejowych dróg żelaznych wydarzyło się w tym czasie wiele. Serwis stara się opisywać zarówno historię jak i to co dzieje się „na kolei” w dzisiejszych czasach. Autorzy mają nadzieję, że serwis zainspiruje czytelników do większego zainteresowania tym środkiem transportu. Wyrażamy także nadzieję, że kolej przetrwa trudne czasy i nie zniknie z naszego regionu.

UWAGA!!!

Strona przetwarza Twoje dane osobowe na zasadach określonych w polityce prywatności dostępnej tutaj. Podanie danych kontaktowych jest dobrowolne i w zakresie ich ochrony stosuje się przepisy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE – „RODO”).

Oddajcie nam pociąg do Warszawy

Stowarzyszenie Miłośników Kolei Ok1 rozpoczęło starania o przywrócenie połączenia kolejowego z Żagania do Warszawy.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców powiatu żagańskiego, żarskiego oraz gminy Nowogród Bobrzański Stowarzyszenie Miłośników Kolei OK1 wystosowało apel o przywrócenie bezpośredniego połączenia kolejowego pomiędzy Żaganiem, a Warszawą.
Taki apel wraz z petycją, w formie kartek pocztowych zaadresowanych do Ministra Infrastruktury oraz dyrekcji PKP Intercity S.A., można podpisać w Biurze Obsługi Klienta w Urzędzie Miejskim w Szprotawie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *