Archiwa

Linie kolejowe na Ziemi Szprotawskiej

Linie kolejowe na Ziemi Szprotawskiej to serwis, który powstał z okazji 159 rocznicy uruchomienia pierwszego połączenia kolejowego w naszej okolicy. W 2006 roku minęło dokładnie 160 lat od tego pamiętnego zdarzenia. W dziejach kolejowych dróg żelaznych wydarzyło się w tym czasie wiele. Serwis stara się opisywać zarówno historię jak i to co dzieje się „na kolei” w dzisiejszych czasach. Autorzy mają nadzieję, że serwis zainspiruje czytelników do większego zainteresowania tym środkiem transportu. Wyrażamy także nadzieję, że kolej przetrwa trudne czasy i nie zniknie z naszego regionu.

UWAGA!!!

Strona przetwarza Twoje dane osobowe na zasadach określonych w polityce prywatności dostępnej tutaj. Podanie danych kontaktowych jest dobrowolne i w zakresie ich ochrony stosuje się przepisy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE – „RODO”).

MON wyremontuje linię Zebrzydowa – Żagań

Jak informuje Rynek Kolejowy MON planuje niebawem rozpocząć inwestycję – odtworzona miałaby zostać trasa Zebrzydowa – Żagań. Resort zapowiada, że prace ruszą jeszcze w tym roku.


W 2019 r. rozpocznie się inwestycja na linii kolejowej nr 283 (odcinek Zebrzydowa – Żagań) – czytamy w komunikacie MON. Trasa ta od lat jest zamknięta, a w praktyce duża część torowiska fizycznie nie istnieje. Na razie resort nie informuje o szczegółach inwestycji. – Przedstawione informacje mają wysoki stopień ogólności ze względu na ich wrażliwy charakter w kontekście obronności państwa – zastrzeżono w przesłanym do redakcji Rynku Kolejowego komunikacie.

To jest tylko częśc informacji całość można przeczytać tutaj.

źródło Rynek Kolejowy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *