Archiwa

Linie kolejowe na Ziemi Szprotawskiej

Linie kolejowe na Ziemi Szprotawskiej to serwis, który powstał z okazji 159 rocznicy uruchomienia pierwszego połączenia kolejowego w naszej okolicy. W 2006 roku minęło dokładnie 160 lat od tego pamiętnego zdarzenia. W dziejach kolejowych dróg żelaznych wydarzyło się w tym czasie wiele. Serwis stara się opisywać zarówno historię jak i to co dzieje się „na kolei” w dzisiejszych czasach. Autorzy mają nadzieję, że serwis zainspiruje czytelników do większego zainteresowania tym środkiem transportu. Wyrażamy także nadzieję, że kolej przetrwa trudne czasy i nie zniknie z naszego regionu.

UWAGA!!!

Strona przetwarza Twoje dane osobowe na zasadach określonych w polityce prywatności dostępnej tutaj. Podanie danych kontaktowych jest dobrowolne i w zakresie ich ochrony stosuje się przepisy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE – „RODO”).

Parowóz w Szprotawie

Już za niecały miesiąc przez Szprotawę dwukrotnie przejedzie pociąg specjalny prowadzony lokomotywą parową.

Pociąg będzie zmierzał z Głogowa do Żagania, gdzie zawiezie uczestników przejazdu na kolejne obchody rocznicy tzw. Wielkiej ucieczki (co roku w żagańskim stalagu organizowane są obchody udanej ucieczki jeńców). Dodatkowo pociągiem specjalnym będzie można przejechać się do Żar i Iłowej p. Jankową Żagańską.

Przejazd pociągu zaplanowano na 23 marca 2019 roku. Skład będzie ciągnięty przez parowóz TKh05353 z kolekcji Klubu Sympatyków Kolei we Wrocławiu. Według planowanego rozkładu jazdy z Głogowa pociąg odjedzie o 9.00, postój w Niegosławicach będzie od 10.10 do 10.25, w Szprotawie od 10.50 do 10.55. Z powrotem wyjazd z Żagania o 16.30, postój w Szprotawie od 17.05 do 17.15, w Niegosławicach od 17.45 do 17.55.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *